kioshima: W C9 panował duży bałagan

Nowości i ciekawostki |Dodane: 18 Cze 2019

Fabien ‘kioShiMa’ Fiey udzielił obszernego wywiadu dla portalu HLTV.org, w którym opowiada głównie o swojej przygodzie w amerykańskiej formacji Cloud9. Zadanie nie było łatwe. Tuż po wygraniu turnieju rangi Major, w składzie między innymi opartym na Stewie2k i tariku, w zespole zaczęło dochodzić do różnych zmian. Przez owe ruchy, marka C9 do tej pory nie potrafił wrócić na szczyt.


„Myślę, że zrobiliśmy dobrze, biorąc pod uwagę okoliczności” – powiedział kioShiMa HLTV.org w wywiadzie przeprowadzonym w zeszłym miesiącu. „Szczerze mówiąc, było to wielkim bałaganem, ponieważ musieliśmy zmieniać graczy w każdym turnieju z powodu problemów z będącym na rezerwie Goldenem. Nigdy nie wiedzieliśmy, co się dzieje i jaka będzie przyszłość, więc zrobiliśmy najlepiej jak mogliśmy.”

„Podobał mi się sposób odkrywania nowych rzeczy, życie w Ameryce Północnej było na pewno doświadczeniem. Musiałem zrównoważyć aspekt gry i życia, które pozostało w Europie. Najtrudniejszą częścią była różnica stref czasowych, kiedy musiałem komunikować się z moją rodziną i moją dziewczyną.”

Cloud9 ostatecznie ukończył swój skład z Danielem „vice” Kimem i René „cajunb” Borgiem, ale wcześniej byli podobno chętni do zakontraktowania duńskiego duetu Kristian „k0nfig” Wienecke i Jakob „JUGi” Hansen. Niepewność wokół zespołu została doświadczona przez samego kioShiMę, który twierdzi, że podczas całego procesu został w ciemności.

„To była duża chmura, nie miałem wielu rozmów z zespołem” – wyjaśnił. „Zostałem w miejscu, w którym nigdy nie wiedziałem, co się dzieje. Wszystko szło tam i z powrotem. Z mojego punktu widzenia był to wielki bałagan.”

„Nawet teraz widzimy, że wciąż szukają tego, co jest dla nich najlepsze, wciąż nie wiedzą. Nadal nie znaleźli właściwej równowagi i to był największy problem, jaki mieliśmy. Nieustannie próbowaliśmy nowych ludzi – graczy i trenerów. Wygląda na to, że nigdy nie ruszysz do przodu, ponieważ nie masz stabilnego składu do zbudowania.”

Po ogłoszeniu swojego odejścia, kioShiMa napisał na Twitterze, że „organizacja nie zawsze zgadza się z wyborem graczy” – komentarze, które były interpretowane jako krytyka jego byłych kolegów z drużyny, zwłaszcza że był publicznie chwalony przez właściciela Cloud9, Jacka Etienne’a za to, że jest „prawdziwym profesjonalistą w branży, której często brakuje charakteru.”

„Nie będę zbyt szczegółowo omawiać tej sytuacji, ale z doświadczenia mogę powiedzieć, że organizacje muszą przejąć większą kontrolę nad tym, co dzieje się w zespole” – powiedział kioShiMa. „Moc nie powinna być utrzymywana przez graczy, ale przez kierownictwo – trenera wraz z menedżerem.

„Ogólnie mają lepszą opinię i lepiej rozumieją, co dzieje się w zespole, nie wdając się w konflikty lub pogarszając atmosferę, co może prowadzić do tego, że jeden gracz chce usunąć drugiego, ponieważ nie lubią się z wyimaginowanego powodu. Nie byłoby tak, gdyby gracze nie mieli takiej władzy w drużynie.

„Moim zdaniem usunęłoby to również pewną presję ze strony graczy, którzy byliby w stanie grać najlepiej, gdyby musieli skupić się tylko na grze.”

Całość przeczytacie na HLTV.org

TOTALbet – graj

Topowi bukmacherzy CS:GO

Sprawdź nasz ranking bukmacherów, gdzie możesz obstawić pojedynki CS:GO. Wszystko sklasyfikowane według różnych kryterów. Gdzie największa oferta zakładów, a gdzie największy bonus? Gdzie prezent za rejestrację? Gdzie typerom CS:GO będzie najlepiej? Sprawdź w rankingu.

Firma
Bonus od wpłaty
Bez depozytu
Otwórz konto
TOTALbet
500 PLN
Okazjonalne promocje
STS
1000 PLN
Brak
Fortuna
1000 PLN + 100 PLN freebet
20 PLN freebet
Totolotek
1000 PLN
20 PLN bonus
LV BET
1500 PLN
20 PLN bonus

forBET
1200 PLN
Brak

Ostatnie promocje

Nowości i ciekawostki

Wiedza i porady

Losowy post

Oglądaj mecze na żywo

HLTV to nie tylko streamy ze spotkań, ale także rozwinięty livescore, gdzie sprawdzisz różnorakie statystyki. Tutaj można oglądać obstawione mecze i trzymać kciuki za swoich.

20 PLN za darmo od LVBet

Odbierz 20 PLN za darmo i obstawiaj co tylko chcesz.